(x En iyi Miley Sitesi x)
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

(x En iyi Miley Sitesi x)

(x Miley Sitemize Hoş Geldin x)

AnasayfaAnasayfa  KapıKapı  Latest imagesLatest images  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yapGiriş yap  

Beden Eğitimi:Basketbolda Turnike

4 posters
YazarMesaj
Miley_fanı
Moderatör
Moderatör
Miley_fanı

Kişi Sayfası
Rep::
Beden Eğitimi:Basketbolda Turnike Left_bar_bleue202/9000Beden Eğitimi:Basketbolda Turnike Empty_bar_bleue  (202/9000)

Beden Eğitimi:Basketbolda Turnike Empty
MesajKonu: Beden Eğitimi:Basketbolda Turnike   Beden Eğitimi:Basketbolda Turnike EmptyPaz Nis. 12 2009, 20:07

TURNİKE
Turnike basketbol oyununun temel şutlarındandır. Potaya yakın bir yerlerde top sürdükten veya pas aldıktan sonra yapılabilir. Başarılı bir turnike yapabilmek için şunlara dikkat edilmelidir:

* Kural hatası yapmadan turnike atışı yapabilmek için, topu tuttuktan sonra sadece iki adım atabilirsiniz.
* Top iki elle, iki adım yürüyüşüne geçmeden önce tutulmalıdır. Turnikede birinci adım uzun, ikinci adım kısa olmalıdır. Çünkü oyuncu ikinci adımında öne doğru yapmış olduğu hareketini, yukarıya ve potaya rahat yükselebilmesi için kısa tutması yararlı olacaktır.
* Son aşamada sağ veya sol ayak üzerinde kuvvetli olarak sıçranmalıdır. Aynı anda atışı yapan elin dizi ritmik olarak karna doğru çekilmelidir.
* İki elle tutulduğunda vücudun önünde olan top, baş üzerinden yukarı doğru kaldırılır ve atış kolunun uzatılması ve el bileğinin bükülmesi ile ya direk olarak çemberin içine ya da pota levhasına vurdurularak atılmalıdır.
Queen
Admin
Admin
Queen

Kişi Sayfası
Beden Eğitimi:Basketbolda Turnike Left_bar_bleue9000/9000Beden Eğitimi:Basketbolda Turnike Empty_bar_bleue  (9000/9000)

MesajKonu: Geri: Beden Eğitimi:Basketbolda Turnike   Beden Eğitimi:Basketbolda Turnike EmptyPaz Nis. 12 2009, 20:48

sağol canım eklediğin şeylerden 15rep veriyorum
Miley_fanı
Moderatör
Moderatör
Miley_fanı

Kişi Sayfası
Beden Eğitimi:Basketbolda Turnike Left_bar_bleue202/9000Beden Eğitimi:Basketbolda Turnike Empty_bar_bleue  (202/9000)

MesajKonu: Geri: Beden Eğitimi:Basketbolda Turnike   Beden Eğitimi:Basketbolda Turnike EmptyPaz Nis. 12 2009, 21:02

Teşekkür ederim
Miranda
Forever Miley
Forever Miley
Miranda

Kişi Sayfası
Beden Eğitimi:Basketbolda Turnike Left_bar_bleue495/9000Beden Eğitimi:Basketbolda Turnike Empty_bar_bleue  (495/9000)

MesajKonu: Geri: Beden Eğitimi:Basketbolda Turnike   Beden Eğitimi:Basketbolda Turnike EmptyPaz Nis. 12 2009, 22:04

Bunu beceremiyorum. lol!
Saol.
Miley_fanı
Moderatör
Moderatör
Miley_fanı

Kişi Sayfası

MesajKonu: Geri: Beden Eğitimi:Basketbolda Turnike   Beden Eğitimi:Basketbolda Turnike EmptyÇarş. Nis. 15 2009, 12:06

Bişey değil.
Ben yapabiliyom ama biraz zor...
mileyşafak
Moderatör
Moderatör
mileyşafak

Kişi Sayfası
Beden Eğitimi:Basketbolda Turnike Left_bar_bleue285/9000Beden Eğitimi:Basketbolda Turnike Empty_bar_bleue  (285/9000)

MesajKonu: Geri: Beden Eğitimi:Basketbolda Turnike   Beden Eğitimi:Basketbolda Turnike EmptyÇarş. Nis. 15 2009, 13:25

basketbolu sevmem ama yinede saol cnm
Miley_fanı
Moderatör
Moderatör
Miley_fanı

Kişi Sayfası

MesajKonu: Geri: Beden Eğitimi:Basketbolda Turnike   Beden Eğitimi:Basketbolda Turnike EmptyÇarş. Nis. 15 2009, 13:58

Bişey değil canım

Beden Eğitimi:Basketbolda Turnike
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Beden Eğitim Performans Ödevi:Atletizmde Gülle Atma